Vína

Neronet Torbído 2021

Cena: 15,00 €

ks

  • Objem (l): 0,75
  • Obsah zvyškového cukru (g/l): 0,10
  • Obsah alkoholu (% obj): 8,50
  • Pôvod hrozna: Bratislava
Neronet Torbído 2021
Neronet Torbído 2021
Neronet Torbído 2021
Neronet Torbído 2021

Perlivé z farbiarky! Hrozno pochádza z vinice v konverzii na ekologický režim pestovania. Zbieram ho ručne a trpím. Moje telo prechádza veľkými zmenami, o ktorých ešte netuším. Moje úplne prvé dni tehotenstva. Jediné čo viem je, že potrebujem nutne spať a vyložiť si nohu s práve podvrtnutým členkom. Vedela som, že táto oberačka príde skoro. Tento klon má takú zvláštnosť, že dosiahne nejakú cukornatosť a ďalej nie a nie naberať. Šiesty september. Niet na čo čakať.  Ideme robiť torbído. Pomleté a odstrapené hrozno nechávam spontánne fermentovať. Vlastne, je to to jediné, čo som schopná momentálne vykonať. Najkratšia cesta k oddychu. A za pár dní prichádza správny čas na naflašovanie do sektových fliaš. V tomto momente odovzdávam Neronetu všetku moju dôveru. Nech robí čo vie. Nech sa deje, čo sa má. Dôverujem procesu. Výsledkom je príjemné šumenie, nižší alkohol a vôňa jahôd. Pozor, perlí a je to farbiarka. A že farbí! Pred otvorením dobre vychlaďte.

Kvasené bez pridania kvasiniek. V procese tvorby nebolo do hrozna a rmutu nič pridávané. Bez pridávania siričitanov. Obsahuje siričitany, ktorých  pôvod je vo vinici alebo sú produktom kvasiniek. Nečírené, a teda 100% vegánske, nefiltrované. Obsahuje sediment, ktorý je prirodzenou súčasťou nefiltrovaného vína.

Etiketu tvorila Petra Řehová- Oringle. Bolo  mojim veľkým snom mať od nej ilustráciu, ktorá bude len a len pre mňa. S jej unikátnym štýlom, na mojom produkte. Budem sa ňou hrdiť a pýšiť a verím, že toto nie posledný obrázok, ktorý od Oringle mám.