Vína

Sladkosť

Nápoj vytvorený alkoholovou fermentáciu plodov ruže šípovej. Očakávajte dezertnú, sladkú chuť a vyzretosť v prejave. Odporúčam podávať chladené v lete alebo mierne zohriate v zime. Chuť na dezert uspokojí už malé množstvo. V chladničke vydrží otvorené pár dní, nemusíte sa ponáhľať. Blend ročníkov 2013- 2015.

Cena s DPH: 20,00 €

ks

  • Objem (l): 0,50
  • Obsah zvyškového cukru (g/l): 64,00
  • Obsah alkoholu (% obj): 14,00
  • Celková síra (SO2 mg/l): 55,00
  • Špeciál:
Sladkosť
Špeciál
Sladkosť
Sladkosť

Kde bolo tam bolo,  tam, kde sa Dunaj stretá s Malými Karpatmi, žila žena, ktorá túžila robiť víno. Nemala však vinohrad a tak sa rozhodla tvoriť víno z toho, čo zozbierala v prírode. Jej túžba spoznávať víno bola taká silná, že začala študovať na univerzite. Za tvorbu a skúmanie šípkových vín  si vyslúžia akademický titul.  Prebehlo veľa rokov, veľa vody pretieklo Dunajom, veľa vína sa vytvorilo v pivnici, veľa sa žena naučila a ďaleko sa posunula vo vnímaní vína a vinárstva.

Tak by mohla začínať rozprávka o šípkovej verzii mňa. 

Až musel prísť vedomý muž, ktorý dodal žene odvahu (a pomocnú ruku) nafľašovať a ponúknuť toto víno milovníkom sladkej romantiky. A tak je tu. Sladkosť. 

Kvasené bez pridania kvasiniek. Bez pridávania siričitanov. Obsahuje siričitany, ktoré sú produktom kvasiniek. Nečírené, a teda 100% vegánske, nefiltrované. Obsahuje sediment, ktorý je prirodzenou súčasťou nefiltrovaného nápoja.